Austrálske kvetové esencie

Koncept prírodného liečenia bol už dávno vytvorený takými úžasnými liečiteľmi, akými boli Hippokrates, Paracelsus, Bach, Hahnemann, Steiner a mnohými ďalšími. Všetci verili, že dobré zdravie je výsledkom emočnej, duchovnej a mentálnej harmónie.

Austrálske kvetinové esencie zostavil naturopath a bylinkár Ian White, keď pomáhal s liečbou priateľa chorého na rakovinu. Po veľkom úspechu pri liečbe precestoval celú Austráliu a vytvoril ucelený systém 50 materských tinktúr z listov a kvetov nedotknutej prírody austrálskej buše. Ku dnešnému dňu je ich už viac ako 70. Ian opisuje svoje esencie ako katalyzátor pri liečení.

Austrálske kvetové esencie sú roztoky kvetov jednotlivých rastlín, ktoré nesú špecifickú informáciu, ktorá pôsobí na disharmóniu v človeku tak, že ju upravuje a vyrovnáva . Či už na fyzickej, psychickej, duchovnej alebo univerzálnej úrovni. Austrálske kvetové esencie uvoľňujú zablokovanú energiu a potláčané - nespracované emócie, strachy alebo bolesti z minulosti. Tie po čase môžu vytvárať v našom vnútri psychické konflikty, ktoré vyplávajú na povrch ako fyzické poruchy či choroby.

Esencie pomáhajú prekonávať problémy modernej doby ako je depresia, neplodnosť, stres, komunikácia, problémy s učením, rádiové a elektromagnetické žiarenie, čistenie priestoru, atď. Pomáhajú človeku zvládnuť negatívne emócie a harmonizovať telo, myseľ a dušu.

Choroba ako taká je fyzické vyjadrenie emočnej nerovnováhy. Každá choroba má príčinu v niektorej negatívnej emócii. Austrálske kvetové esencie ich podporujú zmeniť na pozitívne. Odstraňujú napätie a menia v harmóniu. Neliečia len chorobu samotnú, avšak harmonizujú osobnosť. Človek sa stáva otvorenejším, emočne silnejším a schopnejším lepšie čeliť negatívnym vplyvom po každej stránke.

Esencie sú čisté, nie sú škodlivé a nemajú vedľajšie účinky. Podporujú pozitívny potenciál u človeka. Vysoké vibrácie rôznych divo rastúcich rastlín, podliehajú tzv. vyššiemu „usporiadaniu“ a prenášajú sa aj na človeka, ktorý ich užíva. Tento zmenený harmonický stav tak umožňuje prekonať problémy, životné výzvy a podporuje zdravie.

Ako urobiť prvý krok a vybrať správne esenciu?

Vždy je potrebné postupovať od najdôležitejšieho pocitu – ťažkosti. V esencii odporúčam maximálne 5 zložiek alebo hotovú esenciu, ktorú vytvoril zakladateľ esencií Ian White.

Prvý krok urobíte, ak si uvedomíte, že máte problém a rozhodnete sa ho riešiť. Je veľmi dôležité, aby ste rozpoznali svoje pocity, nálady, myšlienky a psychický stav. Sebakriticky.

Druhý krok je priradiť esenciu k psychickému stavu alebo k emócii. Ak si vyberiete viac esencií, je možné ich kombinovať. Odporúčame kombinovať maximálne 5 esencií. A zároveň sa poradiť s vyškolenou osobou - terapeutom, ktorá ovláda všetky esencie a ich účinok na samotné zdravie.

Tretí krok Najvhodnejšie je konzultovať výber esencie s terapeutom. Ten Vám následne poskytne možnosti
kombinácií.

Ďalšou možnosťou je zvoliť esenciu podľa orgánových hodín alebo podľa konkrétneho pôsobenia na čakry.
Veríte svojej intuícii? Bude Vám stačiť prečítať si celý zoznam esencií alebo kombinácií a presne budete vedieť, čo potrebujete.

Dávkovanie a dĺžka užívania

Esencie môžete kvapkať priamo do úst alebo do nápojov. Odporúčané užívanie 2-krát denne 7 kvapiek. Jedlo a pitný režim nemá na esencie žiadny vplyv. Pri akútnych prípadoch sa môžu niektoré vybrané kombinácie esencií kvapkať častejšie. Dĺžka užívania záleží len na Vás. Ak potrebujete prekonať krátkodobú emočnú záťaž, stačia 2 týždne užívania. Ak sa jedná o chronický alebo fyzicky náročný stav, esencia sa užíva minimálne 4 týždne.
Esencie môžu užívať deti, tehotné ženy, starší ľudia, bez ohľadu na vek. Pri správnom a pravidelnom užívaní, čo je podmienka úspechu, vydrží jedna namiešaná esencia približne 25 dní.

Austrálske Esencie sú doplnkom k zdravému životnému štýlu, nenahrádzajú v žiadnom prípade zdravú a vyváženú stravu. Taktiež nie sú náhradou potrebnej medikamentóznej liečby.